GEM-IPL

To zabieg, który może być stosowany prewencyjnie w celu zlikwidowania stanów zapalnych (np. przy trądziku) czy też odmłodzenia skóry.

Wskazania do zabiegu

– trądzik różowaty

– stany zapalne

– fotoodmładzanie, anty-aging

– redukcja drobnych zmarszczek

– rozszerzone naczynia krwionośne

– pigmentacja

Przeciwskazania do zabiegu

– świeża opalenizna

– stany zapalane skóry

– ciąża

– stosowanie leków i ziół fotouczulających, np. kumaryna, dziurawiec

– stosowanie leków z retinolem, konieczność zrezygnowania z ich stosowania na 2 tygodnie przed zabiegiem

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Zabieg ten można wykonywać pojedynczo, ale najlepsze efekty przynosi seria powtórzeń wykonywana w odstępstwach 3-4 tygodniowych.

Efekty zabiegowe

Bardzo skuteczny zabieg z profilaktyki anty-aging. Mający na celu likwidację rumienia czy też poprawę wyglądu skóry poprzez zamknięcie porów, poprawę jędrności i elastyczności, wyraźne odżywienie i redukcję niewielkich zmarszczek.

Cel zabiegu

Likwidacja stanów zapalnych, zabieg ma celu skrócenie i przebudowę włókien kolagenowych.

Po zabiegu

Skóra może być wrażliwa dlatego należy zrezygnować z peelingu i stosować filtry min. SPF 30.

Dlaczego warto zdecydować się na fotoodmładzanie?

Zabieg ten ma na celu poprawę wyglądu skóry poprzez poprawę jędrności i elastyczności, zamknięcie porów, wyraźne odżywienie i redukcję niewielkich zmarszczek. Polega on na naświetlaniu skóry pulsacyjnym światłem GEM-IPL. Wykazuje działanie redukujące np. drobne zmarszczki, a także poprawiające napięcie skóry. Stanowi doskonałą profilaktykę ponieważ wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i stymuluje produkcję kolagenu. Zabieg polecany w profilaktyce anty-aging, ale także polecany wszystkim osobom mającym problemy ze skórami trądzikowymi, stanami zapalnymi ponieważ działa antybakteryjnie i obkurcza pory. Można go wykonać kilkakrotnie w odstępstwach 3-4 tygodniowych. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, ale stan ten szybko mija. Zabieg należy do zabiegów bezpiecznych i powoduje wykluczenia z życia zawodowego i towarzyskiego.

Jak wygląda zabieg

Na miejsce objęte zabiegiem zostaje nałożony żel, a następnie zgodnie ze schematem zabiegowym zostaje przyłożona głowica GEM-IPL, która naświetla. Tak gdzie są większe zmiany np. naczyniowe można odczuwać zwiększone ciepło. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, a sama metoda zalicza jest do terapii najmniej bolesnych.